0850 241 0069
info@expertsystems.com.tr
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00
Veri̇ni̇zi̇ Güvence Altına Aldınız Mı?

Veri Yedekleme

Sisteminizin kesilmesi ve bir anda oluşabilecek veri kayıplarının meydana gelmesini engellemek, iş süreçlerinizin devamlılığını sağlar.

Giderek artan dijitalleşme yaşantımızın birçok alanını kapsamakta. Bu gelişme, topluma yeni olanaklar sunmasıyla birlikte, yeni riskleri de beraberinde getirmektedir. Neredeyse tüm yaşam alanlarındaki dijital alt yapılar sayesinde, her yerden her zaman istediğimiz hizmete ulaşılabiliyoruz. Kullanımın bu şekilde artması, doğal olarak veri tabanının da hızlı bir şekilde artmasına sebep olmaktadır. 5G`nin devreye girmesi ile birlikte internetin 100 kat hızlanması, veri trafiğini hangi seviyelere taşıyacağını kimse tahmin edemez. Emin olabileceğimiz tek gerçek, verilerin ve saldırıların artacağıdır.


Veri güvenliği işletmelerin iş yapma sürekliliği açısından bir nevi sigortası durumuna gelmiştir. Orta ölçekli bir işletmede yaşanacak üretim kesintisi, günde yüzbinlerce liralık zarara sebep olabilir. Yapılan araştırmalar, şirketlerin %70’inin ortaya çıkan bir arıza veya saldırı sonrası verilerine tekrar ulaşamadıklarını göstermektedir. Bu durum birbirinden farklı ve uyumsuz yedekleme sistemlerinden, teknolojilerinden veya hatalı yedeklemeden kaynaklanabilir. Bu nedenle kendi içinde uyumlu bir veri güvenliği alt yapısının kurulması kaçınılmazdır.


Veri güvenlik stratejisinin en kritik konularından bir de veri yedeklemelerin üçüncü şahıslar ve fidye yazılımları tarafından ulaşılamaz olmasıdır. Günümüzde veri güvenliği sadece verileri korumak anlamına gelmiyor. Veri güvenliği aynı zamanda sistemlerin tamamını korumak ve işletmelerin kritik anlarda kesintisiz çalışabiliyor olmasını sağlamak anlamına geliyor.


Expertsystems yüksek veri ve sistem güvenliği için ihtiyaç olabilecek beklentileri, yaşanan tüm bu sorunları; uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman teknik ekibiyle çözüm sunuyor.